Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


W pierwszym tygodniu ferii zimowych Środowiskowym Hufcu Pracy w Toruniu odbyła się Akcja Zima
dla środowiska lokalnego „Zimowa przygoda” i dla młodzieży OHP „Ferie przy kominku”.


Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, dzięki którym mogli doskonalić umiejętności pracy w grupie, rozwijać postawy kreatywności i twórczego myślenia. Był to również czas na wdrażanie do kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Wszystkie zaplanowane zajęcia miały na celu zapewnienie uczestnikom atrakcyjnego i bezpiecznego wypoczynku, zachęcenie do czynnego spędzania czasu wolnego w mieście, rozwijanie zainteresowań i integrację grupy.
Młodzież i dzieci uczestniczyły w interaktywnych wystawach, warsztatach teatralnych i plastycznych, rozwijały swoje talenty oraz uczyły się poprzez zabawę. „Zimowa przygoda” rozpoczęła się od warsztatów przyrodniczych w Szkole Leśnej na Barbarce, gdzie uczestnicy po śladach tropili zwierzęta. Dzieci odnalazły także skarb ukryty w ruinach Zamku Krzyżackiego.
Młodzież OHP rozpoczęła akcję od budowania kominka, przy którym wspólnie spędziła poniedziałkowe popołudnie. Podczas warsztatów zorganizowanych w Salonie Piękna Sylwia Pikul uczestnicy uzyskali praktyczne wskazówki z zakresu wizażu i stylizacji oraz jak dbać o siebie i żyć zdrowo.
Po ekskluzywnych zabiegach, z nowymi siłami i gotowi na wyzwania młodzież przeniosła się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii – do Domu Legend Toruńskich. Na uczestników obu akcji czekało dużo atrakcji takich jak na przykład: warsztaty origami, warsztaty teatralne, zwiedzanie toruńskich zabytków oraz wizyta w Planetarium.publikacja
autor
Udostępnij

Tweetnij

podziel się


Czytaj komentarze(21) dla numeru 643762943. 1. ten numer należy do firmy...