Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


- cykliczna akcja charytatywna ludzie ludziom
W dniu 24 marca 2018 roku uczestnicy 2-4 ŚHP w Toruniu w ramach inicjatywy


„ Podziel się ciepłem” wzięli udział w akcji „Otwórzmy serca”. Z inicjatywy Rady Młodzieży w toruńskim hufcu zbierano odzież dla potrzebujących, którą przekazano w ramach „Namiotu wymiany ciepła”, „Okna ciepła” oraz „Wieszaka wymiany ciepła”.
Wszystkie inicjatywy mają wspólny cel, jakim jest pomoc ubogim, bezdomnym ludziom znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej. Współorganizatorami akcji była Rada Młodzieży ŚHP i Zespół Edukacyjny „BLOK”, natomiast pomysłodawcą Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży „Wędka” im. każdego człowieka.
Podczas akcji można było przynieść nie potrzebne ubrania i wymienić je na inne, bądź tylko wziąć ubrania oraz zjeść ciepły posiłek i zaopatrzyć się w rzeczy niezbędne do funkcjonowania w życiu codziennym. Wśród Gości Honorowych był pan Prezydent Torunia Michał Zaleski, Dyrektor toruńskiego „Caritasu” ks. Daniel Adamowicz oraz proboszcz parafii z Rybak ks. Krzysztof Winiarski.
Akcję wspomogła także grupa lokalna „Podziel się”. W trakcie festynu panowała miła i przyjazna atmosfera, mieszkańcy Torunia wypowiadali się bardzo pozytywnie na temat akcji oraz inicjatywy realizowanej w toruńskim hufcu.publikacja
autor
Udostępnij

Tweetnij

podziel się


Czytaj komentarze(7) dla numeru 730340119. 1. ten numer należy do firmy...