Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


Planujesz zakupy w Nowych Bielawach? Zobacz, z jakimi zmianami musisz się liczyć
Przez jakiś czas klienci centrów handlowych muszą liczyć się ze zmianami w organizacji zakupów. To efekt zaostrzonych rządowych decyzji. Cel? Zdrowie publiczne i powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie Polski.


Także centrum handlowe Nowe Bielawy w Toruniu stosując się do rozporządzeń, wprowadza szereg zmian. Począwszy od 1 kwietnia zakupy w sklepach na terenie obiektu można robić wyłącznie w jednorazowych rękawiczkach. Takie rękawiczki klienci otrzymują przed wejściem do konkretnych sklepów. Można także zabrać własne np. winylowe lub lateksowe.
Obostrzenie to dotyczy także wszystkich pracowników sklepów i punktów usługowych. Ci również prowadzą sprzedaż nosząc rękawiczki ochronne. Wybierając się na zakupy trzeba liczyć się także z pewnymi ograniczeniami przy wejściach do sklepów.
Zgodnie z rządowym rozporządzeniem na ich terenie może przebywać ograniczona liczba osób, uzależniona od liczby kas lub stanowisk płatniczych. Jak to wygląda w praktyce? Na terenie wybranego sklepu może przebywać do 3 klientów przypadających na jedną kasę.
Wybierając się na zakupy musimy pamiętać, że przed wejściem np. do sklepu spożywczego czy apteki formują się niewielkie kolejki oczekujących. Tu również obowiązują pewne zasady. Pomiędzy klientami musi być zachowany odstęp minimum 2 metrów. W zachowaniu tej zasady pomagają specjalne oznaczenia, jakie sklepy naniosły na podłogę. 2 metry odstępu między sobą powinny zachować także osoby poruszające się po pasażu. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że przez jakiś czas nasze zakupy wyglądać będą nieco inaczej. Apelujemy jednak o przestrzeganie tych zasad oraz o stosowanie się do poleceń pracowników sklepów i ochrony. To ważne, abyśmy zachowywali między sobą należyty dystans, w trosce o zdrowie swoje oraz wszystkich osób przebywających w Centrum - mówi Marcin Żelazny, Dyrektor Centrum Nowe Bielawy. To jednak nie jedyne ograniczenia. Drogi prowadzące do czynnych sklepów zostały na terenie centrum handlowego wydzielone specjalnymi taśmami. Obowiązuje zakaz poruszania się po pasażu poza wyznaczonymi ciągami komunikacji. Na terenie obiektu obowiązuje także zakaz gromadzenia się, porządku w tym zakresie pilnuje ochrona. Ponadto sklepy, zgodnie z obowiązującymi przepisami, wprowadziły specjalne godziny odwiedzin wyłącznie dla seniorów w wieku powyżej 65 lat, stosując się oczywiście do reguł związanych z dystansem, higieną i liczbą klientów w sklepie. Godziny dla seniora obowiązują od 10.00 do 12.00. Także niektóre sklepy i punkty usługowe mogą wprowadzać własne obostrzenia, mające na celu zachowanie porządku oraz przestrzeganie nałożonych reguł np. konieczność dezynfekcji rąk przed wejściem specjalnie przygotowanym płynem. Sklepy wprowadzają także cały szereg udogodnień, które mają nie tylko ułatwić zakupy, ale także ograniczyć konieczność kontaktu. I tak na przykład Carrefour w Nowych Bielawach wprowadził już zasadę 1 koszyk na 1 osobę. Sieć wprowadziła także gwarancję niezmiennych cen na aż 150 produktów. Market umożliwia także torunianom zakupy przez telefon. Wystarczy zadzwonić pod numer 502-035-041 i zamówić potrzebne rzeczy, a następnie odebrać je w Punkcie Obsługi Klienta hipermarketu. Nowe obostrzenia obowiązujące w Nowych Bielawach to kolejne zmiany w ostatnich 3 tygodniach. Przypomnijmy, od kilku tygodni oferta centrum handlowego dostępna jest dla klientów w ograniczonym zakresie. Wśród dostępnych dla klientów sklepów znaleźć można: Carrefour, Cukiernię Sowa (poza częścią stolikową), Euro Aptekę, In Medio, Sklep Zoologiczny Nerro, Piekarnię Bartkowscy, Rossmann, Pralnię EBS, Kantor, Myjnię samochodową (strefa samoobsługowa), BAFRA Kebab (tylko na wynos), Bank Millennium oraz Ziaję. Lista sklepów i godziny otwarcia powyższych lokali mogą ulec zmianie.publikacja
autor
Udostępnij

Tweetnij


Czytaj komentarze(20) dla numeru 546280272. 1. ten numer należy do firmy...