Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca do ograniczenia wizyt w placówkach ZUS w całym kraju. W przypadku potrzeby kontaktu można skorzystać z informacji telefonicznej, wysłać maila, list lub skorzystać z portalu PUE ZUS.
W trosce o zdrowie naszych klientów w związku z zagrożeniem koronawirusem oraz podjętymi działaniami profilaktycznymi, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce, zwracamy się do klientów ZUS z prośbą o ograniczenie bezpośrednich wizyt w placówkach Zakładu – mówi rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.


W przypadku potrzeby kontaktu można korzystać z informacji telefonicznej – numer tel. 22 560 16 00. Konsultanci są dostępni w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 18.00. Można korzystać również z kontaktu mailowego. Adres e-mail do zapytań ogólnych Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Z ZUS-em można również kontaktować się listownie, a także za pośrednictwem usług elektronicznych dostępnych na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Poprzez PUE ZUS większość spraw można załatwić przez internet bez wychodzenia z domu. Dzięki PUE można: · przejrzeć dane zgromadzone w ZUS, · przekazać dokumenty ubezpieczeniowe, · składać wnioski i otrzymywać na nie odpowiedzi, · zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi z ZUS, · mieć dostęp do informacji o wystawionych zwolnieniach lekarskich. · umawiać się na wizyty w jednostce ZUS. Przedsiębiorcy mogą też samodzielnie generować niektóre dokumenty, m.in. informację o aktualnych zgłoszeniach do ubezpieczeń bądź zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek.
Osoby, które jeszcze nie mają swojego profilu na PUE ZUS mogą go założyć w każdej chwili. Jest to bezpłatna usługa, która daje wiele możliwości. Wystarczy wejść na stronę zus.pl, wybrać sposób rejestracji i wypełnić formularz. Następnie należy ustalić hasło do konta, a na podany w formularzu adres e-mail dostaniemy login. Ze względów bezpieczeństwa trzeba również potwierdzić swoją tożsamość. Można to zrobić m.in. za pomocą profilu zaufanego ePUAP, podpisu elektronicznego (certyfikatu kwalifikowanego) bądź osobiście w każdej placówce ZUS. Konto na PUE można zarejestrować także poprzez serwis bankowości elektronicznej (jeśli konto jest w banku, który zawarł porozumienie z ZUS). Obecnie z tej opcji mogą skorzystać klienci banków: PKO Banku Polskiego (iPKO, Inteligo), BOŚ Banku, Millennium, Citi handlowego, ING Banku Śląskiego.publikacja
autor
Udostępnij

Tweetnij

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Czytaj komentarze(19) dla numeru 646362462. 1. ten numer należy do firmy...