Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca do ograniczenia wizyt w placówkach ZUS w całym kraju. W przypadku potrzeby kontaktu można skorzystać z informacji telefonicznej, wysłać maila, list lub skorzystać z portalu PUE ZUS.
W trosce o zdrowie naszych klientów w związku z zagrożeniem koronawirusem oraz podjętymi działaniami profilaktycznymi, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce, zwracamy się do klientów ZUS z prośbą o ograniczenie bezpośrednich wizyt w placówkach Zakładu – mówi rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.


W przypadku potrzeby kontaktu można korzystać z informacji telefonicznej – numer tel. 22 560 16 00. Konsultanci są dostępni w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 18.00. Można korzystać również z kontaktu mailowego. Adres e-mail do zapytań ogólnych Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Z ZUS-em można również kontaktować się listownie, a także za pośrednictwem usług elektronicznych dostępnych na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Poprzez PUE ZUS większość spraw można załatwić przez internet bez wychodzenia z domu. Dzięki PUE można: · przejrzeć dane zgromadzone w ZUS, · przekazać dokumenty ubezpieczeniowe, · składać wnioski i otrzymywać na nie odpowiedzi, · zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi z ZUS, · mieć dostęp do informacji o wystawionych zwolnieniach lekarskich. · umawiać się na wizyty w jednostce ZUS. Przedsiębiorcy mogą też samodzielnie generować niektóre dokumenty, m.in. informację o aktualnych zgłoszeniach do ubezpieczeń bądź zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek.
Osoby, które jeszcze nie mają swojego profilu na PUE ZUS mogą go założyć w każdej chwili. Jest to bezpłatna usługa, która daje wiele możliwości. Wystarczy wejść na stronę zus.pl, wybrać sposób rejestracji i wypełnić formularz. Następnie należy ustalić hasło do konta, a na podany w formularzu adres e-mail dostaniemy login. Ze względów bezpieczeństwa trzeba również potwierdzić swoją tożsamość. Można to zrobić m.in. za pomocą profilu zaufanego ePUAP, podpisu elektronicznego (certyfikatu kwalifikowanego) bądź osobiście w każdej placówce ZUS. Konto na PUE można zarejestrować także poprzez serwis bankowości elektronicznej (jeśli konto jest w banku, który zawarł porozumienie z ZUS). Obecnie z tej opcji mogą skorzystać klienci banków: PKO Banku Polskiego (iPKO, Inteligo), BOŚ Banku, Millennium, Citi handlowego, ING Banku Śląskiego.publikacja
autor
Udostępnij

Tweetnij


Czytaj komentarze(6) dla numeru 786508003. 1. ten numer należy do firmy...