Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


W dniach 11-13 czerwca 2018 roku w Lublinie odbył się Ogólnopolski Festiwal Kultury Młodzieży OHP.
Uczestnicy jednostek organizacyjnych Kujawsko – Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Toruniu odnieśli ogromny sukces zdobywając pierwsze miejsce w kategorii soliści oraz nagrodę specjalną Kuratora Oświaty w Lublinie.


Wśród solistów najlepsza okazała się Aleksandra Staniszewska z Włocławka za prezentację tańca modern jazz z własną choreografią, natomiast nagrodę specjalną ufundowaną przez Kuratora Oświaty w Lublinie Panią Teresę Misiuk z rąk Wicekuratora Oświaty w Lublinie Pana Eugeniusza Pelaka odebrał Michał Szczepaniak z Torunia za autorski utwór „Patriotic”.
Ze względu na obchodzoną w 2018 roku 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w prezentacjach scenicznych i plastycznych dominowała tematyka patriotyczna i niepodległościowa, co zauważyli, podkreślili i docenili jurorzy z poszczególnych komisji.
Sam koncert galowy podzielono na bloki tematyczne nawiązujące do odzyskania przez Polskę niepodległości oraz postawy człowieka wobec życia, ze zwróceniem uwagi na różnorodne formy artystycznego wyrazu. Galę wyreżyserowali i poprowadzili profesjonaliści z TVP 3 Lublin.publikacja
autor
Udostępnij

Tweetnij

podziel się


Czytaj komentarze(22) dla numeru 538873215. 1. ten numer należy do firmy...