Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


W dniu 22 września Komendant CSWOT płk Krzysztof Leszczyński podpisał porozumienie
o realizacji zajęć z przygotowania wojskowego z dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu- Dobrzyniu, Piotrem Wiśniewskim.


Zajęcia kierowane będą do klas mundurowych i mają zachęcić młodzież do wejścia na ścieżkę wojskową po ukończeniu 18 roku życia. Centrum Szkolenia WOT w szczególności liczy na przekazanie informacji o dziedzictwie, zadaniach i działaniu WOT młodym ludziom. Być może wielu z nich zdecyduje się na wstąpienie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej.
"To bardzo ważny moment dla nas, bo od tej pory zaczynamy edukować i szkolić nie tylko żołnierzy WOT, ale także młodych ludzi - przyszłość naszego narodu. Zamierzamy zaszczepić im ideę wspierania i obrony lokalnych społeczności. Chcielibyśmy także, aby poznali dobrze dziedzictwo Wojsk Obrony Terytorialnej, czyli historię Armii Krajowej, również jak my złożnej z żołnierzy-ochotników. To pełna inspiracji, bohaterskich postaw historia, która opowiada o niezłomnym duchu Polskiego Państwa Podziemnego. Jeśli choć część z tych wartości wpłynie na ich przyszłe postępowanie, będziemy zadowoleni z tego efektu. Mamy nadzieję, że nasze szkolenia przyczynią się do decyzji o złożeniu przysięgi wojskowej w przyszłości." - podsumowuje Komendant Centrum Szkolenia WOT.publikacja
autor
Udostępnij

Tweetnij


Czytaj komentarze(15) dla numeru 689925687. 1. ten numer należy do firmy...