Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


24 lutego 2022r. Rosja dokonała rozbioru Ukrainy po czym zaatakowała Ukrainę w skali nie spotykanej od czasów Drugiej Wojny Światowej.
Ostrzeliwani, wyniszczani zbrodniami wojennymi Ukraińcy walczą jak lwy w obronie ojczyzny. Uciekają jedynie kobiety z dziećmi. Wszyscy potrzebują wsparcia i pomocy.CAWOT w Toruniu zakończyło kolejną edycję kursu opieki nad pacjentem leżącym.
Celem kursu jest przygotowanie żołnierzy do wykonywania zadań opiekuńczo – pielęgnacyjnych osób starszych, pensjonariuszy zakładów opieki lekarskiej i domów pomocy społecznej.Gdy tracimy bliską osobę pierwszym zwrotem, który nam przysługuje to poniesione koszty pogrzebu. Ale możemy również spodziewać się innej wypłaty. Środki zgromadzone na subkoncie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, jak i zebrane na koncie w Otwartym Funduszu Emerytalnym są dziedziczone.
Każdy ubezpieczony w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych posiada swoje indywidualne konto. W ramach indywidualnego konta od maja 2011 roku prowadzone jest specjalne subkonto dla osób, które są członkami otwartego funduszu emerytalnego (OFE) albo urodziły się po 31 grudnia 1968r. i nie przystąpiły do OFE. Na subkonto (tzw. II filar) trafia część składki przekazywanej do OFE lub całość dla osób, które nie są członkami OFE. Wysokość składki, która jest zapisywana na subkoncie, zmieniała się. Obecnie ubezpieczony może sam zdecydować, gdzie składka będzie trafiać:Czytaj komentarze(8) dla numeru 901168612. 1. ten numer należy do firmy...