Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


Płatnicy zwolnieni z opłacania składek, którzy nadpłacili bądź opłacili składki do ZUS za kwiecień i maj, od 20 września mogą odzyskać pieniądze lub przeznaczyć je na poczet przyszłych składek. To efekt zmiany przepisów, które zostały rekomendowane przez ZUS. Skorzysta z nich nawet 800 tys. firm.
Dzięki tym zmianom firmy, które złożyły wniosek o zwolnienie ze składek i jednocześnie opłaciły składki za miesiące objęte wnioskiem o zwolnienie, albo posiadały nadpłatę uzyskają pełne zwolnienie. Wcześniej ZUS nie mógł tego zrobić, bo nie przewidywały tego przepisy. Obowiązywała, bowiem zasada, że zwolnieniu podlegają wyłącznie składki nieopłacone za kwiecień i maj. W sumie od początku pandemii ZUS umorzył składki za marzec, kwiecień i maj na kwotę około 13 mld zł. W województwie kujawsko-pomorskim kwota ta wynosi 615,5 mln zł. Ze składek zwolniono ponad 2 mln firm, chroniąc tym samym 6,5 mln miejsc pracy. – informuje rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.Od 23 lipca br. znowu można elektronicznie zarezerwować wizytę w naszych placówkach przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Na PUE ZUS można zarezerwować wizytę w dowolnie wybranej placówce i wybrać dogodny dla siebie dzień i godzinę planowanej wizyty. Wystarczy na swoim profilu PUE w „Panelu Ogólnym” wybrać zakładkę „Wizyty”, a następnie „Rezerwacja wizyty” - informuje rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.
Nasze placówki przyjmują klientów od wtorku do piątku w godzinach 8:00–15:00, a w poniedziałki w godzinach 8:00–18:00. Wyjątek stanowią Punkty Informacyjne ZUS w Chełmnie i Wąbrzeźnie, które są czynne są od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-14:00. – dodaje rzeczniczkaUczniowie z Torunia otrzymali granty technologiczne w ogólnopolskim programie.
Wśród egipskich tajemnic, czyli zwiedzamy piramidę – projekt przedstawiony przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Toruniu zachwycił komisję grantową. Teraz uczniowie otrzymają środki na zakup elementów potrzebnych do przeprowadzenia edukacyjnej lekcji i powalczą w drugim etapie rozgrywek.Czytaj komentarze(23) dla numeru 638914651. 1. ten numer należy do firmy...