Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


Uczniowie z Torunia otrzymali granty technologiczne w ogólnopolskim programie.
Wśród egipskich tajemnic, czyli zwiedzamy piramidę – projekt przedstawiony przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Toruniu zachwycił komisję grantową. Teraz uczniowie otrzymają środki na zakup elementów potrzebnych do przeprowadzenia edukacyjnej lekcji i powalczą w drugim etapie rozgrywek.


Wiedza zapakowana do pudełka Fajne Granty to program realizowany przez Fundację CoderDojo Polska i firmę T-Mobile Polska. Jego celem jest wsparcie inicjatyw i środowisk zajmujących się szerzeniem nauki programowania skierowanej do społeczności lokalnej. Motywem tej edycji programu było Fajne Pudełko. Wyzwaniem, które czekało na uczestników, było wymyślenie scenariusza zajęć wraz z materiałami potrzebnymi do ich przeprowadzenia. Wszystko musiało zmieścić się w jednym, niezbyt dużym pudełku! Przyznane granty posłużą teraz do zakupu elementów potrzebnych właśnie do przeprowadzenia tych zajęć edukacyjnych.
Kreatywne pomysły na wagę złota Komisja Grantowa w składzie: eksperci Agnieszka Bilska i Robert Król, Małgorzata Rybak-Dowżyk z T-Mobile Polska, Krystyna Kulisz-Jackowska i Radosław Jackowski z Fundacji CoderDojo Polska, wybrała 30 najciekawszych projektów. Wśród nich znalazł się właśnie pomysł zaproponowany przez uczniów z Torunia, polegający m.in. na poznaniu historii piramid, uzyskaniu informacji o mumifikacji oraz znaczeniu hieroglifów.
To jeszcze nie koniec! Teraz zadaniem laureatów będzie wypełnienie dwóch pudełek sprzętem zakupionym dzięki środkom uzyskanym z grantów. Za pomocą materiałów z pierwszego pudełka uczestnicy konkursu będą realizować warsztaty, a drugi egzemplarz (z dokumentacją fotograficzną z zajęć) prześlą do siedziby Fundacji CoderDojo. Wszystko po to, aby wziąć udział w drugim etapie rozgrywki!
Nadesłane Fajne Pudełka zostaną ocenione przez mentorów CoderDojo podczas zajęć z Ninja, czyli podopiecznymi Fundacji. Oceniane będą głównie dwa kryteria: innowacyjność oraz możliwość wykorzystania sprzętu także po zakończeniu programu grantowego. Autorzy najlepszego pomysłu otrzymają zaproszenia na specjalne warsztaty w siedzibie firmy T-Mobile Polska.publikacja
autor
Udostępnij

Tweetnij


Czytaj komentarze(7) dla numeru 809016233. 1. ten numer należy do firmy...