Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


Żołnierze z Brygad Wojsk Orony Terytorialnej szkolą się na toruńskim poligonie z tajników obsługi i budowy lekkiego moździerza piechoty LMP-2017 – najmłodszej broni wyprodukowanej przez Zakłady Mechaniczne Tarnów.
Szkoleni przejdą bardzo intensywny i szczegółowy trening pod okiem specjalistów z Centrum Szkolenia WOT, aby po egzaminie zostać instruktorem i samodzielnie nauczać obsługi broni w brygadach. Szkolenie trwa od 28 września do 2 października.


Szczególną zaletą tej broni jest lekkość i mobilność, co jest niezwykle istotne w przypadku lekkiej piechoty. Użycie moździerza LMP-2017 zapewnia skuteczne wsparcie walczących pododdziałów przy widzialności optycznej w każdych warunkach atmosferycznych zarówno w dzień jak i w nocy. 60 mm lekki moździerz piechoty LMP-2017 odznacza się dalekim zasięgiem i dużym rażeniem – pociski odłamkowe używane do LMP-2017, po wybuchu rozpadają się na 1500 kawałków.
Podczas szkolenia w CSWOT przyszli instruktorzy zapoznają się ze specyfiką moździerza LMP-2017, z jego przeznaczeniem, budową, zasadą działania części, mechanizmów i zespołów broni. Nauczą się jak przygotowywać moździerz do strzelania, praktycznie przećwiczą pracę bojową na sprzęcie, odpowiednie nacelowanie broni, prowadzenie ognia i jego poprawianie oraz posiądą umiejętność bezpiecznego użytkowania moździerza LMP-2017, a także amunicji moździerzowej przed strzelaniem i w trakcie strzelania.
Centrum Szkolenia WOT w Toruniu, dowodzone przez Komendanta płk Krzysztofa Leszczyńskiego, jest wiodącą instytucją szkoleniową w Wojskach Obrony Terytorialnej, której głównym celem jest przygotowanie terytorialsów do realizacji zadań na stanowiskach specjalistycznych i dowódczych.publikacja
autor
Udostępnij

Tweetnij


Czytaj komentarze(3) dla numeru 957966221. 1. ten numer należy do firmy...