Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


Szer. Adam Rogiewicz - żołnierz Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu, zajął pierwsze miejsce w tegorocznym Silesia Marathon.
Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, pokonał w najkrótszym czasie 42-kilometrową trasę. Był najlepszy z 1200 biegaczy, którzy wzięli udział w 12. edycji Silesia Marathon.


Trasa maratonu wiodła przez cztery śląskie miasta: Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów. Start i meta znajdowały się na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym (Stadionie Śląskim). Ze względu na panującą epidemię biegacze startowali w 250-osobowych grupach uzależnionych od deklarowanych czasów przebiegnięcia tej trasy. Wszystko po to, aby jak najbardziej ograniczyć kontakt pomiędzy startującymi osobami.
Początek trasy był wyjątkowo ciężki: tuż przed startem ulewny deszcz sprawił, że Andrzej aby wygrać musiał zmienić taktykę. Z pomocą przyszedł jego trener - st. chor. szt. mar. Klaudiusz Walendziak (także służący w Centrum Szkolenia WOT), który doradził mu przebiegnięcie trasy z podziałem na 3 etapy. Dobra forma biegacza i wdrożenie nowego planu sprawiły, że już po 15 kilometrze udało mu się zdobyć znaczną przewagę nad innymi zawodnikami. Pomimo trudnych warunków dobiegł pierwszy na metę kończąc maraton z czasem 2:27.publikacja
autor
Udostępnij

Tweetnij


Czytaj komentarze(8) dla numeru 528125847. 1. ten numer należy do firmy...