Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com

Oznakowanie miejsc postojowych w strefie płatnego parkowania


Opłaty postojowe w strefach płatnego parkowania mogą być pobierane jedynie pod warunkiem prawidłowego oznakowania  miejsc parkingowych – i to jednocześnie znakami pionowymi, jak i poziomymi.
Od dnia 14 lutego 2014 r. obowiązują nowe zasady oznakowania miejsc postoju w strefie płatnego parkowania.
w strefie oznakowanej znakiem D-44 miejsca dla postoju pojazdu samochodowego wyznacza się jednocześnie znakiem pionowym D-18 oraz adekwatnymi znakami poziomymi:  P-18 „stanowisko postojowe” , P-19 – „linia wyznaczająca pas postojowy”, P-20 – „koperta”, P-24 – „miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej”.
Oznacza to, że naliczanie opłaty za postój (a także opłaty dodatkowej)  nie jest możliwe, jeśli miejsce parkowania zostało oznakowane jedynie znakiem pionowym lub jedynie znakiem poziomym.
W praktyce – także po wejściu w życie nowelizacji rozporządzenia dotyczącego oznakowania strefy płatnego parkowania – zarządcy dróg miejskich egzekwują należności z tytułu opłat za postój w strefie parkowania w miejscach, które nie zostały wyznaczone odpowiednimi znakami.
W naszym mieście aż roi się od takich miejsc, więc kierowcy parkujcie poprawnie, a kontrolerzy nie bądźcie nadgorliwi w inkasowaniu w miejscach, gdzie niespełnione są warunki ustawy.


publikacja 2015-04-29 10:57:28
przez Toruniak
Chesz pisać? zapoznaj się z misją

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Czytaj komentarze(20) dla numeru 881710995. 1. ten numer należy do firmy...