Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


W ramach wojewódzkiego „Programu Adaptacji” w Środowiskowym Hufcu Pracy w Toruniu odbył się festyn integracyjny dla nowo przyjętych uczestników będących uczniami Zespołu Edukacyjnego BLOK oraz z Centrum Kształcenia Ustawicznego.
Celem przedsięwzięcia było włączenie nowych wychowanków w życie, tradycje i zwyczaje jednostki oraz wzbudzenie w nich poczucia bezpieczeństwa i akceptacji w nowym środowisku. W uroczystości wzięli udział: Dyrektor ZE BLOK Małgorzata Wierzbowska, Wicedyrektor CKU Mariola Zięba, nauczyciele szkół, pracodawcy oraz kadra i młodzież hufca. Zaproszonych gości powitała Wojewódzki Komendant OHP Małgorzata Taranowicz wraz z p.o. Komendanta Hufca Kamilą Jabłońską, życząc wszystkim dobrej zabawy. Wychowawcy hufca, przy wsparciu pracodawców i sponsorów zadbali aby młodzież na spotkaniu czuła się dobrze i mogła korzystać z wielu atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.
Uczestnicy brali udział w grach i zaba wach, karaoke, konkurencjach sportowych, konkursach z nagrodami i słodkimi upominkami. Każdy znalazł coś dla siebie. Szczególną uwagę poświęcono w przygotowanie konkurencji zespołowych, dzięki którym uczestnicy uczyli się współpracy oraz integrowali się między sobą. Wiele frajdy dostarczył konkurs karaoke podczas którego młodzież wraz z nauczycielami i wychowawcami wspólnie śpiewała znane przeboje kreatywnie dobierając do piosenek choreografię. Po wszystkich konkurencjach i sportowych zmaganiach był czas na kiełbaskę z grilla i pyszną grochówkę przygotowaną przez młodych kucharzy z warsztatu gastronomicznego 2-4 ŚHP.
Dzięki temu przedsięwzięciu nowi uczestnicy zobaczyli, że nasza jednostka jest miejscem gdzie nie tylko razem się uczymy i zdobywamy zawód, ale również pokonujemy trudności i potrafimy się wspólnie świetnie bawić. Spotkanie integracyjne było miłym przeżyciem dla wszystkich. Był to czas relaksu, odreagowania emocji, a klimat wspólnej, dobrej zabawy i adaptacji w nowym środowisku na długo pozostanie w pamięci nowo przyjętych uczestników.
publikacja
przez
Chesz pisać? zapoznaj się z


Czytaj komentarze(2) dla numeru 705220873. 1. ten numer należy do firmy...