Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


Dnia 22.09.2017r. młodzież z 2-4 Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu będąca uczniami Zespołu Edukacyjnego „BLOK” wzięła udział w Średniowiecznym Turnieju Rycerskim, który odbył się na toruńskim Zamku Krzyżackim.
Zamek ten jest najwcześniejszym krzyżackim zamkiem na ziemi chełmińskiej, zbudowanym na planie podkowy, prezentującym formę rozwoju zamków krzyżackich jeszcze przed ustaleniem typowego zamku konwentualnego w postaci regularnego czworoboku. Turniej został zrealizowany w ramach projektu historyczno – edukacyjnego w zakresie kultury fizycznej i edukacji historycznej.
Drużyna rycerska uczestników 2-4 ŚHP składała się z uczniów II klasy Gimnazjum. Uczestnicy wzięli udział w następujących konkurencjach: strzelanie z łuku, rzucanie toporkiem, rzucanie nożami, przeciąganie liny oraz bieg zamkowy. Po turnieju wszyscy uczestnicy wzięli udział w żywej lekcji historii na której zostały przedstawione dzieje Zamku Krzyżackiego oraz rycerstwa. W klasyfikacji drużynowej 2-4 ŚHP zajęło IV miejsce oraz indywidualnie I miejsce w konkurencji w rzucaniu nożami zdobył Dawid Gumiński.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
publikacja
przez
Chesz pisać? zapoznaj się z


Czytaj komentarze(10) dla numeru 969530846. 1. ten numer należy do firmy...