Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


Centrum Handlowe Bielawy przeniesie najmłodszych w czasie do… ery dinozaurów. Wszystko za sprawą niecodziennego wydarzenia z okazji Dnia Dziecka, które zaplanowano tam na 31 maja oraz 1 czerwca.
Potężne, groźne, a nieraz zabawne z wyglądu dinozaury od zawsze fascynowały najmłodszych. Teraz ten niezwykły, zaginiony świat sprzed milionów lat będzie na wyciągnięcie ręki każdego małego torunianina. Wszystko za sprawą organizowanego w mieście Dnia Dziecka.


Już 31 maja oraz 1 czerwca w Centrum Handlowym Bielawy w Toruniu będzie miało miejsce nietypowe wydarzenie z dinozaurami i klockami LEGO® w roli głównej. Dzięki niemu dzieci będą mogły m.in. wcielić się w pracującego na wykopaliskach paleontologa oraz stworzyć własnego gada.
W tym celu w centrum handlowym powstaną specjalne strefy zabaw wypełnione tysiącami klocków. W pierwszej z nich najmłodsi będą mogli odbyć podróż śladami przeszłości, biorąc udział w wykopaliskach. Podczas zabawy dzieci wspólnie z animatorami będą rekonstruować szkielety potężnych gadów - roślinożernego Stegozaura oraz rogatego Triceratopsa. Oprócz tego najmłodsi stworzą też niezwykłą mozaikę składającą się aż z miliona klocków! To jednak nie koniec atrakcji Dnia Dziecka. W drugiej ze stref będzie można wziąć udział w konkursach i zbudować konstrukcję na zadany przez organizatorów temat np. skamielina/tropy/ślady, przyjaciel naszego dinozaura, pojazd dla odkrywcy lub narzędzia małego paleontologa.
Efekty zabawy zostaną zaprezentowane na scenie. Najbardziej kreatywne pomysły będą nagrodzone. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych dzieci w wieku 1,5-5 lat. Te znajdą się w kolejnej strefie. Tam czekać będą klocki LEGO® Duplo. Bawiąc się nimi najmłodsi będą mogli stworzyć konstrukcje według własnego pomysłu, a także nauczyć się m.in. rozpoznawać literki, cyfry, kolory i kształty. Organizatorzy nie zapomnieli także o… rodzicach. Od animatorów dowiedzą się oni m.in. w jaki sposób zabawa klockami może pomóc w rozwoju zainteresowań dziecka, pobudzać jego kreatywność i intelekt, zdolności manualne oraz koordynacją ruchową. - Tegoroczny Dzień Dziecka w Bielawach to połączenie nauki i zabawy. Z jednej strony najmłodsi będą mogli odkryć dla siebie fascynujący świat dinozaurów i na chwilę przenieść się miliony lat wstecz. Z drugiej będą mogli bawić się tysiącami klocków, z których powstawać będą niezwykłe konstrukcje i stwory - mówi Marta Drzewiecka, Marketing&Customer Experience Manager z Newbridge Poland, do którego należy CH Bielawy.
- Prawdziwą gratką imprezy są także tysiące klocków LEGO®, jakie sprowadziliśmy do Torunia. To wciąż jedna z ulubionych zabawek dzieci, która zapewnia rozrywkę, ale także rozwija zdolności dziecka, uczy współpracy w grupie i zachęca do kreatywności. Jestem przekonana, że po wydarzeniu niejedno dziecko będzie chciało zostać paleontologiem lub budowniczym - dodaje. Strefy zabaw z klockami dla dzieci dostępne będą 31 maja i 1 czerwca, w godz. od 11 do 19. Wstęp wolny.publikacja
autor
Udostępnij

Tweetnij


Czytaj komentarze(4) dla numeru 586936730. 1. ten numer należy do firmy...