Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


Czy wiemy, jak działa mózg? Czy lubi zabawę, wytężoną pracę, a może ciszę? Ludzki umysł jest zagadką, szczególnie dla najmłodszych. Lepiej poznać ten fascynujący narząd mali torunianie będą mogli podczas najbliższych warsztatów edukacyjnych, które już w sobotę, 15 czerwca odbędą się w toruńskim Centrum Handlowym Bielawy.
Podczas warsztatów dzieci poznają sekrety umysłu


Mózg w sensie anatomicznym to 1200 g pofałdowanej masy, która skrywa dwie półkule, cztery płaty oraz około 100 miliardów neuronów, czyli komórek nerwowych. Nic dziwnego, że ta skomplikowana maszyneria od wieków fascynuje naukowców, filozofów czy neurobiologów.
Ten jeden z najważniejszych organów w ludzkim ciele opowiada m.in. za nasze funkcje życiowe np. oddychanie, głód, obieg krwi, napinanie mięśni, przemianę materii, a także za zdolności poznawcze, logiczne myślenie i umiejętność analizy, emocje, koncentrację czy magazynowanie wspomnień. Ale czy wiemy, jak właściwie działa mózg i jak prosto objaśnić to naszym dzieciom? Tego będzie można dowiedzieć się podczas bezpłatnych warsztatów, jakie w najbliższą sobotę szykuje dla najmłodszych Centrum Handlowe Bielawy wraz z Akademią Rozwoju Anny Kruszyk z Torunia.
Jak zapowiadają organizatorzy, podczas warsztatów, które będą połączeniem nauki i zabawy, mali torunianie będą mogli poznać mechanizmy funkcjonowania ludzkiego umysłu, sztuczki, jakich używa oraz kryjące się w nim tajemnice. Dowiedzą się, dlaczego jest tak pasjonujący, jakie bodźce najlepiej stymulują go do pracy, a także uzyskać podstawowe informacje na temat jego budowy np. czym się wyróżnia lewa półkula mózgu w stosunku do jej prawej wersji. Wydarzenie będzie wypełnione atrakcjami dla młodych adeptów nauki, ale także całych rodzin, m.in. pojawią się zabawy edukacyjne, dzięki którym najmłodsi będą mieli okazję pobudzić szare komórki do pracy czy poszerzać swoje zainteresowania.
Z kolei kreatywność, logiczne myślenie oraz wyobraźnię maluchy będą mogły rozwijać przy specjalnych stanowiskach komputerowych, gdzie przeniosą się do wirtualnego świata gier i zabawy. - W najbliższą sobotę zabierzemy najmłodszych w fascynującą podróż śladami neuronów, hipokampu oraz podwzgórza. Chcemy pokazać małym torunianom, jakim interesującym narządem jest ludzki mózg, zdradzimy sekrety jego działania oraz przedstawimy ciekawe fakty. Będzie to pasjonująca lekcja na temat umysłu w pigułce, ale w formie dostosowanej do wieku dzieci - mówi Marta Drzewiecka, Marketing & Customer Experience Manager w Newbridge Poland, firmy do której należy CH Bielawy. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami, baloników oraz „mózgowych” gadżetów. Ukoronowaniem warsztatów będzie wspólne malowanie sięgającej kilku metrów makiety mózgu, w którym udział wezmą rodziny. - W praktyce pokażemy dzieciom i ich rodzicom, jak uwolnić potencjał umysłu i jak trenować nasze szare komórki, aby w pełni wykorzystać ich możliwości na co dzień. W tym celu podczas warsztatów nie zabraknie zajęć plastycznych, edukacyjnych czy gier multimedialnych. Nieprzypadkowo dobraliśmy takie aktywności, które z jednej strony maluchy uwielbiają, a z drugiej, jak potwierdzają badania, pobudzają mózg do pracy i wspierają jego rozwój od najmłodszych lat. Warsztaty edukacyjne to idealna okazja, aby zaszczepić w dziecku pasję do nauki, ale także kreatywnie spędzić czas całą rodziną – dodaje Marta Drzewiecka. Warsztaty w toruńskim centrum handlowym odbędą się w godzinach od 11 do 16. Wstęp wolny.publikacja
autor
Udostępnij

Tweetnij


Czytaj komentarze(18) dla numeru 520693472. 1. ten numer należy do firmy...