Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


Z okazji Światowego Dnia Kota mieszkańcy Torunia i okolic mogą włączyć się w akcję informacyjno-charytatywną na rzecz pomocy podopiecznym lokalnej Fundacji KOT. Podczas weekendu 18-19 lutego w Atrium Copernicus będzie można uzyskać informację na temat działalności fundacji i sposobach zaangażowania się w pomoc kociakom.
Fundacja KOT – Koty Otoczone Troską – działa w Toruniu i okolicach od 2006 roku. Zajmuje się ratowaniem bezdomnych kotów, ich sterylizacją, oraz szuka przyjaznych domów dla swoich podopiecznych. Prowadzi również koci szpital, który odwiedza ponad sto zwierzaków rocznie. Dotąd udało się wysterylizować ponad 2000 kotów, a około 300 znalazło dzięki Fundacji nowych właścicieli.
W dniach 18-19 lutego w Atrium Copernicus przedstawiciele Fundacji KOT przybliżą mieszkańcom Torunia i okolic ideę działalności organizacji. Fundacja nie tylko udzieli wszystkim chętnym informacji o podopiecznych, ale również opowie o tych zwierzętach i poradzi, jak się nimi zajmować. Przy stoisku zostanie przeprowadzona zbiórka funduszy oraz darowizn rzeczowych na rzecz kociaków. Nie zabraknie też wystawy zdjęć podopiecznych fundacji. Na najmłodszych gości stoiska czekać będą specjalne kocie atrakcje oraz konkurs plastyczny z nagrodami!
Fundacja KOT jest obecna na terenie naszego miasta już ponad 10 lat. Działalność na rzecz chorych i bezdomnych zwierzaków to bardzo szlachetny cel. Przedstawiciele KOT-a to zgrana ekipa prawdziwych pasjonatów z ogromnym doświadczeniem, współpracująca z najlepszymi lekarzami weterynarii. Podczas wydarzenia można nie tylko wspomóc potrzebujące zwierzęta darowizną, ale także dowiedzieć się więcej o pracy Fundacji – mówi Ewa Machowska-Górna, dyrektor Atrium Copernicus.
Kocia akcja odbędzie się na placu rotundy przy głównym wejściu do Atrium Copernicus.publikacja
przez
Chesz pisać? zapoznaj się z

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Czytaj komentarze(9) dla numeru 626665121. 1. ten numer należy do firmy...