Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


W dniach 24-28 lipca 2017 roku w toruńskim Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży realizowany był program rynku pracy pn. "Rozwijaj się". Pięciodniowy program skierowany był do młodzieży uczącej się i poszukującej pracy w wieku 15 - 25 lat.
Młodzież, pomimo trwających wakacji, bardzo chętnie podjęła działania mające na celu rozwój osobisty. Zajęcia przygotowane przez pracowników CEiPM oraz zaproszonych sportowców i instruktorów cieszyły się wśród nich ogromnym zainteresowaniem. Do realizacji zajęć programu zaproszono doświadczonych instruktorów, w tym m.in. sensei karate AKKT Jarosław Mejera, trenerkę zumby Kamila Kowalska. Dzięki uprzejmości managera hali widowiskowo-sportowej ARENA oraz kierownika pływalni przy ul. Bażyńskich uczestnicy programu mieli możliwość spędzić aktywnie czas korzystając z wyżej wymienionych obiektów.
Wszystkie dni rozpoczynały się od zajęć z doradcami zawodowymi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej, specjalistą ds. programów oraz wolontariuszkami (EVS) z Hiszpanii i Włoch.
W poniedziałek odbyły się zajęcia zapoznawcze oraz gry terenowe. Zorganizowano je w celu wzajemnego poznania się grupy, nawiązania pierwszych relacji koleżeńskich oraz zmotywowania uczestników do podjęcia dalszej aktywności. We wtorek młodzież wybrała się na basen, a w środę miał miejsce trening karate. W czwartek manager obiektu oprowadził uczestników po hali widowiskowo-sportowej, a na koniec tygodnia odbyły się zajęcia z zumby.
Głównym założeniem programu „Rozwijaj się” było wzbudzenie w młodych ludziach chęci do podejmowania ogólnorozwojowych aktywności oraz pokazanie, że sport to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Całość programu zakończyła się w piątek tj. 28 lipca 2017 roku ale w związku z ogromnym zainteresowaniem młodzieży, CEiPM przewiduje jego kolejne edycje.publikacja
przez
Chesz pisać? zapoznaj się z


Czytaj komentarze(8) dla numeru 715321685. 1. ten numer należy do firmy...