Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


Uczestnicy 2-4 Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu zajęli I miejsce w „Biegach przełajowych połączonych z historycznym konkursem wiedzy o polskich bohaterach walki o niepodległość”.
Impreza o zasięgu wojewódzkim, która odbyła się 5 października we Włocławku miała charakter sportowo – edukacyjny a wzięły w niej udział jednostki organizacyjne Kujawsko – Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP: 2-1 HP z Brodnicy, 2-2 HP z Bydgoszczy, 2-3 HP Inowrocławia, 2-4 ŚHP z Torunia, 2-5 HP z Włocławka oraz OSiW z Grudziądza .
Każdą drużynę reprezentowało 6 osób - 3 dziewczęta oraz 3 chłopców. Zadaniem młodzieży było pokonanie trasy biegu z przeszkodami oraz rozwiązywanie zagadek i testu historycznego z zakresu wiedzy o polskich bohaterach walki o niepodległość. Sport i edukacja z nurtem patriotycznym to efektywne kształtowanie ciała i umysłu młodych ludzi a sukces toruńskich uczestników stał się motywacją do ciężkiej pracy w bieżącym roku szkolnym.

publikacja
przez
Chesz pisać? zapoznaj się z


Bogowie Wojny na stałe zagościli już w pradawnej Biskupińskiej osadzie. Przypominamy, że XXIII Festyn Archeologiczny potrwa jeszcze do najbliższej niedzieli (24.09).
Dzięki uprzejmości Filipa Krauze, Rzecznika Prasowego XXIII Festynu Archeologicznego w Biskupinie publikujemy obszerną fotorelację.


publikacja
przez
Chesz pisać? zapoznaj się z


Toruń, 8 września 2017 - Gruntowny remont, dodatkowe stanowiska naprawcze, szkolenie techniczne – wszystko to w zaledwie trzy dni. Ekipa telewizyjnego programu „Projekt Warsztat” pojawiła się w Toruniu, aby przeprowadzić metamorfozę lokalnego serwisu samochodowego. Premiera odcinka w najbliższą sobotę o godz. 10.40 na antenie TVN Turbo.

„Projekt Warsztat” to powstały z inicjatywy ProfiAuto program, w którym serwisy samochodowe z całej Polski mają szansę przejść metamorfozę pod czujnym okiem Łukasza Rysia i Mariusza Maksyma – doradców technicznych ProfiAuto. Pokazuje on funkcjonowanie warsztatów „od kuchni”. W każdym z pięciu odcinków II edycji show ekipa programu toczy wyścig z czasem, by w trzy dni zmodernizować warsztat, a eksperci ProfiAuto udzielają wskazówek, jak efektywnie nim zarządzać.

Bohaterem najbliższego odcinka jest pan Piotr Salamończyk, właściciel toruńskiego serwisu „Auto Alert”. Warsztat funkcjonuje na lokalnym rynku od ponad 30 lat, a jego założycielem był ojciec pana Piotra. Jest to zatem miejsce pełne sentymentu, „z duszą”. Pan Piotr, zgłaszając się do „Projektu Warsztat” nie ukrywał, że zależy mu przede wszystkim na tym, aby fachowcy doradzili mu, jak unowocześnić warsztat, wykorzystując przy tym potencjał drzemiący w jego długoletniej historii.

– Nie sądziłem, że wprowadzone zmiany będą tak spektakularne. Serwis wygląda dzisiaj zupełnie inaczej niż przed realizacją programu, a zarazem nawiązuje do naszych początków, kiedy to warsztatem zarządzał mój tata – mówi pan Piotr. – Do tej pory w serwisie pracowały tylko dwie osoby, więc całą uwagę koncentrowaliśmy na tym, aby wykonać usługę w terminie i brakowało czasu na dopracowanie wizualnych szczegółów. Teraz widzę, że równie ważne, jak fachowość mechaników, jest stworzenie w warsztacie przestrzeni przyjaznej dla oka klienta – dodaje.

Warsztat pana Piotra zyskał nowoczesny wygląd. Na miejscu zabałaganionego wnętrza, które do tej pory pełniło rolę magazynu zużytych narzędzi i części, pojawiło się przestronne stanowisko pracy ze sprzętem umożliwiającym regulację geometrii. Warsztat doposażony został też m.in. w kllimatyzator, ozonator oraz szafki narzędziowe. W biurze zorganizowano poczekalnię dla klientów, a na zewnątrz rozprawiono się z zalegającymi częściami. Co więcej, serwis otrzymał również w pełni wyposażony samochód warsztatowy, dzięki czemu w sytuacjach awaryjnych mechanik może dojechać do klienta we wskazane miejsce i tam wykonać usługę.

– Niezależne warsztaty to przyszłość segmentu napraw. Pracujący w nich mechanicy mają szeroką wiedzę i narzędzia, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, a dzięki temu, że pozostają niezależni mogą również oferować bardziej przystępne ceny. Jednak muszą nieustannie się szkolić i rozwijać, by utrzymać się na rynku i nadążyć za zmieniającą się motoryzacją – mówi Łukasz Ryś, prowadzący program. – Staram się pokazać właścicielom serwisów, jak myśleć o warsztacie kompleksowo. Pan Piotr to świetny menadżer i fachowiec, który nie boi się wyzwań, dlatego myślę, że udało nam się osiągnąć ten cel – dodaje. Metamorfozę toruńskiego warsztatu będzie można obejrzeć w najbliższą sobotę – 9 września, o godz. 10.40 na antenie TVN Turbo.

Dodatkowe emisje odbędą się: 10 września o godz. 18.45, 12 września o godz. 19.00, 14 września o godz. 20.45 oraz 15 września o godz. 13.00.publikacja
przez
Chesz pisać? zapoznaj się z

Kursy w/g NBP na dziś, tj.20-11-2017r.
Euro €: skup 4,1943 PLN | sprzedaż 4,2791 PLN
Funt Brytyjski £: skup 4,6916 PLN | sprzedaż 4,7864 PLN
Dolar USA $: skup 3,5562 PLN | sprzedaż 3,6280 PLN
Czytaj komentarze(3) dla numeru 855629007. 1. ten numer należy do firmy...