Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


W listopadzie 2017 r., realizująca w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu wolontariat zagraniczny „EVS – Each Volunteer Share The Experience” włoszka Marta Pilia prowadziła aktywne działania w zakresie spotkań i zajęć z młodzieżą.
Oprócz cyklicznych spotkań zaplanowanych w harmonogramie programu Erasmus+, który wolontariuszka realizuje od lipca 2017 r., Marta swoją ofertą zajęć wzbogaciła bieżące działania prowadzone przez CEiPM w Toruniu. Większość z nich miała miejsce w ramach obchodzonego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Wolontariuszka poprowadziła zajęcia sportowe z fitness i jogą w Zespole Szkół nr 2 w Chełmnie, gdzie następnie wraz ze specjalistą ds. wymiany międzynarodowej i wolontariatu zagranicznego oraz wolontariuszką CEiPM we Włocławku - Laurą Nagele - poprowadziła lekcje pt.” ABC wolontariatu za granicą i informacja europejska dla młodzieży uczącej się”.


W trakcie zajęć wolontariuszki zaprezentowały kraje swojego pochodzenia, nauczyły młodzież podstaw języka włoskiego, angielskiego i niemieckiego oraz przedstawiły korzyści wypływające z wolontariatu zagranicznego. Wolontariuszki zawitały również z wizytą do Golubia-Dobrzynia na Dni Otwarte Starostwa Powiatowego i Punktu Pośrednictwa Pracy OHP, gdzie zorganizowały quizy językowe dla młodzieży szkolnej.
W Toruniu, Marta Pilia omówiła swoje działania wolontariackie podczas prezentacji oferty CEiPM, wychowawcom i młodzieży z II klasy gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Różannej, a podczas wizyty we Włocławku wolontariuszki przeprowadziły zajęcia na temat kultury, tradycji i festiwalów w krajach swojego pochodzenia oraz zajęcia językowe.
W najbliższych dniach Marta uda się jeszcze z wizytą do Inowrocławia, gdzie także poprowadzi zajęcia z młodzieżą w 2-3 Hufcu Pracy.publikacja
autor
Udostępnij

Tweetnij

podziel się

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kursy w/g NBP na dziś, tj.12-11-2019r.
Euro €: skup 4,2186 PLN | sprzedaż 4,3038 PLN
Funt Brytyjski £: skup 4,9037 PLN | sprzedaż 5,0027 PLN
Dolar USA $: skup 3,8254 PLN | sprzedaż 3,9026 PLN
Czytaj komentarze(9) dla numeru 605835349. 1. ten numer należy do firmy...