Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


5 grudnia młodzież toruńskiego Hufca Pracy odwiedziła zaprzyjaźnione dzieci z hospicjum „Nadzieja”. Akcja zorganizowana została z okazji zbliżających się Mikołajek w ramach działań Klub Aktywnych.
Celem przedsięwzięcia było promowanie i zachęcanie do czynnego udziału w wolontariacie hospicyjnym oraz kultywowanie tradycji związanych z obchodzeniem Mikołajek. Do dzieci zawitał Święty Mikołaj z całym swoim orszakiem – z reniferem Rudolfem, elfami, bałwankiem i słodkimi aniołkami. Nie zabrakło również choinki i worka prezentów. Każdy mieszkaniec Hospicjum otrzymał upominek, który wykonała młodzież z toruńskiego hufca na zajęciach koła plastycznego, a także świątecznie ozdobione pierniczki, przygotowane w warsztacie gastronomicznym.


Uczestnicy 2-4 ŚHP zaprezentowali również występ artystyczny. Były wiersze o Mikołaju i świętach, piosenki o zimie i kolędy oraz wspólnie śpiewane na zakończenie programu. Akcja zorganizo wana przez uczestników OHP wniosła pozytywne nastawienie i radość w serca dzieci.
Pozwoliło małym pacjentom choć na chwile oderwać się od codzienności choroby, poczuć się jak najważniejsze osoby, mogące tak zwyczajnie chłonąć magię Świąt Bożego Narodzenia i być po prostu dziećmi. Święty Mikołaj, który ich odwiedził to symbol wiary, że nie ma rzeczy niemożliwych, i człowiek jest w stanie przezwyciężyć różne życiowe zakręty. Uśmiech, tak cenny podczas walki z chorobą, który rozjaśniał twarze podopiecznych hospicjum dodał wszystkim wiele energii i sił do dalszego działania.
Wizyta w hospicjum uświadomiła, że bezinteresowne pomaganie daje poczucie szczęścia i pozwala docenić piękno życia. Mikołajkowe spotkanie w hospicjum było wypełniony zabawą, magią, niespodziankami, radością i dziecięcym śmiechem.publikacja
autor
Udostępnij

Tweetnij

podziel się


Czytaj komentarze(23) dla numeru 621877802. 1. ten numer należy do firmy...