Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


Okres końca listopada i początku grudnia był bogaty w nowe doznania dla wolontariuszki z Włoch.
Marta Pilia, realizująca projekt wolontariatu zagranicznego


EVS-Each Volunteer Share the Experience w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu wzięła udział w spotkaniu andrzejkowo-świątecznym z dziećmi w inowrocławskim Hufcu Pracy. Zajęcia połączone były z integracją wielokulturową. Wzięła w nich również udział Laura Nagele – wolontariuszka EVS z Austrii.
Wolontariuszki wraz z dziećmi bardzo chętnie wzięły udział w przygotowanych grach i zabawach. Największym zainteresowaniem cieszyły się tradycyjne andrzejkowe wróżby. Wolontariuszki opowiedziały dzieciom o tradycjach obowiązujących w okresie świąt i karnawału w regionach, z których się wywodzą, a następnie wspólnie z dziećmi przystąpiły do wróżenia z lanego wosku i przekłuwanych serduszek.
Dla dzieci uczestniczących w warsztatach przewidziano upominki za pomysłowe kreacje i najciekawsze wróżby. Stworzony przez wolontariuszki nastrój i przygotowane dekoracje pozwoliły poczuć magiczny klimat tego wyjątkowego dnia.
Projekt wolontariatu zagranicznego EVS-Each Volunteer Share the Experience, w którym udział bierze Marta Pilia, jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.publikacja
autor
Udostępnij

Tweetnij

podziel się

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kursy w/g NBP na dziś, tj.20-06-2019r.
Euro €: skup 4,2124 PLN | sprzedaż 4,2976 PLN
Funt Brytyjski £: skup 4,7127 PLN | sprzedaż 4,8079 PLN
Dolar USA $: skup 3,7614 PLN | sprzedaż 3,8374 PLN
Czytaj komentarze(18) dla numeru 501557943. 1. ten numer należy do firmy...