Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


Okres końca listopada i początku grudnia był bogaty w nowe doznania dla wolontariuszki z Włoch.
Marta Pilia, realizująca projekt wolontariatu zagranicznego


EVS-Each Volunteer Share the Experience w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu wzięła udział w spotkaniu andrzejkowo-świątecznym z dziećmi w inowrocławskim Hufcu Pracy. Zajęcia połączone były z integracją wielokulturową. Wzięła w nich również udział Laura Nagele – wolontariuszka EVS z Austrii.
Wolontariuszki wraz z dziećmi bardzo chętnie wzięły udział w przygotowanych grach i zabawach. Największym zainteresowaniem cieszyły się tradycyjne andrzejkowe wróżby. Wolontariuszki opowiedziały dzieciom o tradycjach obowiązujących w okresie świąt i karnawału w regionach, z których się wywodzą, a następnie wspólnie z dziećmi przystąpiły do wróżenia z lanego wosku i przekłuwanych serduszek.
Dla dzieci uczestniczących w warsztatach przewidziano upominki za pomysłowe kreacje i najciekawsze wróżby. Stworzony przez wolontariuszki nastrój i przygotowane dekoracje pozwoliły poczuć magiczny klimat tego wyjątkowego dnia.
Projekt wolontariatu zagranicznego EVS-Each Volunteer Share the Experience, w którym udział bierze Marta Pilia, jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.publikacja
autor
Udostępnij

Tweetnij

podziel się

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kursy w/g NBP na dziś, tj.08-12-2019r.
Euro €: skup 4,2334 PLN | sprzedaż 4,3190 PLN
Funt Brytyjski £: skup 5,0153 PLN | sprzedaż 5,1167 PLN
Dolar USA $: skup 3,8139 PLN | sprzedaż 3,8909 PLN
Czytaj komentarze(21) dla numeru 566998061. 1. ten numer należy do firmy...