Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


Dnia 22 stycznia 2017 r. wolontariuszka z Włoch Marta Pilia przeprowadziła swój autorski projekt, będący podsumowaniem realizowanego przez nią wolontariatu zagranicznego Programu Erasmus+.
W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście, w tym osoby, które brały udział w warsztatach językowych prowadzonych przez Martę.


Projekt dotyczył kultury starożytnej, w szczególności poświęcony był jej tradycji i historii. Hasło spotkania brzmiało: „Break Down the Walls Between Ancient and Modern” – „Przebij Mur Pomiędzy Antykiem a Współczesnością”. Projekt miał charakter sympozjum połączonego z degustacją.
Według tradycji starożytnej, każde sympozjum poprzedzał symboliczny posiłek. Jego również nie zabrakło podczas zorganizowanego spotkania.
Dyskusja na temat wpływu tradycji starożytnej na współczesną kulturę, muzykę, filozofię, literaturę i sztukę prowadzona była w trzech językach: angielskim, włoskim i polskim. Wydarzenie miało charakter otwarty i mogli w nim uczestniczyć wszyscy zainteresowani tematyką starożytności.
Marta Pilia swoim programem zakończyła realizację Programu Erasmus+. Projekt „EVS – Each Volunteer Share the Experience” jest koordynowany przez Kujawsko-Pomorską Wojewódzką Komendę OHP w Toruniu, Włocławku oraz w Bydgoszczy.publikacja
autor
Udostępnij

Tweetnij

podziel się


Czytaj komentarze(22) dla numeru 759344011. 1. ten numer należy do firmy...