Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


Uczestnicy 2-4 Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu wzięli udział w zajęciach z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który w roku 2018 obchodzony był 6 lutego.
W ramach obchodów DBI 2018 młodzież wzięła udział w zajęciach w świetlicy środowiskowej 2-4 ŚHP, apelu w ZE „BLOK” oraz przygotowała podczas zajęć koła plastycznego gazetkę informacyjną dla mieszkańców internatu toruńskiego hufca.


Celem przedsięwzięcia była przede wszystkim profilaktyka, propagowanie działań w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia. Podczas zajęć uczestnicy wykazali się dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem.
Pracując w grupach dyskutowali na temat zagrożeń na jakie są narażeni w cyberprzestrzeni i jak na nie reagować.
Prelekcja dotyczyła również szacunku, który jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby, również w sieci.
Korzystając z Internetu "z głową" budujemy własną reputację, ale również mamy bezpośredni wpływ na ochronę swoich danych osobowych. Wykorzystując Internet do komunikacji, należy to robić bardzo ostrożnie. Zajęcia zakończyły się opracowaniem zasad bezpieczeństwa w internecie a także zestawieniem informacji o miejscach świadczących pomoc w sytuacjach cyber zagrożeń.publikacja
autor
Udostępnij

Tweetnij

podziel się


Czytaj komentarze(15) dla numeru 989644009. 1. ten numer należy do firmy...