Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


W dniu 9 maja 2018 roku młodzież z toruńskiego hufca na pomocy porozumienia ze Stowarzyszeniem „Wędka” wraz z wychowawcą Izabellą Kwiatkowską i Prezesem Stowarzyszenia udała się na wycieczkę do Parku Krajoznawczego w Grzmięcy.
Przedsięwzięcie zorganizowane zostało w ramach projektu „Zwiedzamy kujawsko – pomorskie”. W wyprawie uczestniczyła również


wolontariuszka z Francji z projektu Erasmus+. Brodnicki Park Krajobrazowy został utworzony 1985 roku jako 25- ty z kolei obszar chroniony tego rodzaju w Polsce. Jest położony w centralnej części Pojezierza Brodnickiego, obejmuje swoimi granicami obszary o najwyższych wartościach przyrodniczych i krajobrazowych. Powierzchnia parku wynosi 16685 ha. Na obszarze parku znajduje się 58 jezior, natomiast lasy zajmują 40 % powierzchni parku, a dominującym gatunkiem jest sosna zwyczajna. Podczas prelekcji w Sali dydaktycznej uczestnicy wycieczki mieli okazję do zapoznania się z ofertą i funkcjonowaniem Parku Krajobrazowego. Po prelekcji udali się do podziwiania unikalnych hodowli Jesiotra Brytyjskiego oraz zwiedzali Muzeum Rybołówstwa. Młodzież brała także udział w grze terenowej, mając pod opieką młodszych i niepełnosprawnych podopiecznych „Wędki” .
Podczas gry terenowej młodzież z toruńskiego hufca wykazała się wiedzą biologiczną oraz geograficzną. Była to doskonała „żywa” lekcja ekologii, a także możliwość wykazania się empatią wobec dzieci i osób niepełnosprawnych.
Uczestnicy 2-4 ŚHP z zaangażowaniem wykonywali przeróżne zadania jak np. rozpoznawanie gatunków drzew i zwierząt, rozszyfrowywanie kodów, a przy okazji mogli zachwycać się otaczającą przyrodą brodnickiego parku. Był to aktywnie spędzony dzień, który wszystkim dostarczył wiele radości i poszerzył wiedzę uczestników na temat piękna naszego regionu.publikacja
autor
Udostępnij

Tweetnij

podziel się


Czytaj komentarze(3) dla numeru 936643208. 1. ten numer należy do firmy...