Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


Uroczystą galą finałową w Lublinie zakończył się 15 listopada Ogólnopolski Konkurs Historyczny OHP pt. „100 Bohaterów na 100-lecie Niepodległości”.
4 laureatów odebrało dyplomy i cenne nagrody, prace konkursowe zaprezentowano na okolicznej wystawie, a całe wydarzenie zostało uświetnione koncertem patriotycznym.


Gala finałowa w Sali „Błękitnej” Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego była zwieńczeniem wieloetapowego przedsięwzięcia, w ramach którego młodzież z Ochotniczych Hufców Pracy w szczególny sposób uczciła 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na okolicznej wystawie przedstawiono 123 prace konkursowe – biogramy prezentujące postaci, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę wolności po 123 latach zaborów.
I miejsce w kategorii „Bohaterowie Małych Ojczyzn” zdobył uczestnik 2-4 Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu – Maciej Laskowski.
Okolicznościowe przemówienia do laureatów, uczestników i organizatorów konkursu oraz do wszystkich zgromadzonych na widowni wygłosili m.in.: Zastępca Komendanta Głównego OHP Renata Wicha, Wojewódzki Komendant OHP Piotr Gawryszczak, Michał Sieczka – dyrektor Biura posła na Sejm RP Krzysztofa Michałkiewicza, Marcin Jakóbczyk – asystent Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka oraz dyrektor Wydziału Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Kuratorium Oświaty w Lublinie Piotr Szczepanik.publikacja
autor
Udostępnij

Tweetnij

podziel się


Czytaj komentarze(9) dla numeru 785629225. 1. ten numer należy do firmy...