Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


kiedy: 2017-09-16
godzina: 14:00

lokalizacja: Motopark Toruń, Toruń, Bielańska 66
cena: 0 PLN

Harmonogram 6. rundy OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross (Motopark Toruń)
16 września, sobota:

14:10-14:50 treningi
15:10-16:45 I bieg kwalifikacyjny
17:15-19:00 II bieg kwalifikacyjny

17 września, niedziela:

8:40-9:15 treningi
9:25-13:30 biegi kwalifikacyjne III i IV
14:30 biegi półfinałowe
15:10 biegi finałowe

Kierowcy startujący w rundach OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross otrzymują punkty za wyniki wywalczone w wyścigach kwalifikacyjnych, półfinałowych i finałowym. Tym samym praktycznie każdy z wielu wyścigów rozgrywanych w czasie zawodów jest wypełniony licznymi pojedynkami o każdą sekundę i każdy centymetr toru.
W sezonie 2017 sponsorem tytularnym Mistrzostw Polski Rallycross jest OPONEO. Organizacją cyklu zajmują się stowarzyszenie OPONEO Motorsport i Automobilklub Rzemieślnik przy współpracy Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego oraz LKT Wyczół, pod patronatem Polskiego Związku Motorowego.
W weekend 16-17 września toruński OPONEO Motopark już po raz trzeci w tym roku będzie gościł zawodników walczących o tytuł rallycrossowego mistrza Polski. To oznacza dwa dni sportowych emocji na najwyższych obrotach, więc żadnego fana motoryzacji nie może zabraknąć na trybunach obiektu przy ulicy Bielańskiej, szczególnie że dla kibiców wstęp na zawody będzie bezpłatny. Wrażeń z pewnością nie zabraknie, bowiem rallycross to niezwykle widowiskowe wyścigi na torach o szutrowo-asfaltowej nawierzchni, podczas których nie brakuje emocjonujących manewrów, kontaktów i poślizgów.
Rallycross to niezwykle widowiskowa dyscyplina sportu samochodowego. Szybkie samochody, krótki tor o zmiennej nawierzchni i możliwość śledzenia praktycznie całej akcji rozgrywającej się na torze, sprawiają że zawody zyskują coraz większą popularność wśród mieszkańców regionu. Wiele osób odwiedzających zawody ceni sobie także bliski kontakt z zawodnikami. Rozbudowany i otwarty dla kibiców park serwisowy pozwala na dokładne obejrzenie wyczynowych samochodów startujących w wyścigach. Szybka praca zespołów mechaników, którzy w zaledwie kilka chwil muszą przygotować nierzadko mocno uszkodzone auta do kolejnego biegu również przynosi wiele emocji. Gwiazdami tegorocznych Mistrzostw Polski są zawodnicy znani z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – pochodzący z regionu Marcin Gagacki i wrocławianin Tomasz Kuchar.
Tegoroczna rywalizacja w OPONEO Mistrzostwach Polski Rallycross podzielona jest na siedem rund. W weekend 16-17 września w Toruniu odbędzie się szósta, przedostatnia odsłona zmagań w tym cyklu. Po rozegraniu pięciu rund różnice w czołówce punktacji poszczególnych klas nie są zbyt duże i kwestia tytułów nadal jest otwarta, więc w Toruniu możemy się spodziewać całej czołówki polskiego rallycrossu z Tomaszem Kucharem i Marcinem Gagackim na czele. Już od samego początku sezonu kibiców rozgrzewają pojedynki tych dwóch zawodników. Podczas poprzednich zawodów w OPONEO Motoparku górą był Gagacki, który triumfował w deszczowym finale, ale to Kuchar jest aktualnym liderem klasyfikacji grupy SuperCars, w której ścigają się kierowcy najmocniejszych samochodów z silnikami o mocy kilkuset koni mechanicznych i napędem na cztery koła.
Rallycross to jednak nie tylko rywalizacja w grupie SuperCars. Podczas szóstej rundy OPONEO MPRC kibice będą mogli się emocjonować nie mniej zaciętymi pojedynkami w Grupie Supernationals, przeznaczonej dla kierowców w mocnych, wyczynowych samochodach z napędem na jedną oś – przednią lub tylną. Kto będzie górą tym razem – zawodnicy w słabszych, ale zwinnych autach napędzanych na przednie koła czy kierowcy dysponujący BMW, w których ogromna moc trafia na tylną oś? Prowadzenia będzie bronił „przedstawiciel” tylnego napędu, czyli Łukasz Zoll w swoim BMW e30. Oprócz dwóch najmocniejszych klas w toruńskim Motoparku zmierzą się także rywale w klasach markowych – BMW e36, Seicento Cup oraz Fiat 126p. Podczas tych wyścigów również nikt blachy nie oszczędza – liczy się przede wszystkim jak najlepsza pozycja na mecie.
Impreza organizowana przez stowarzyszenie OPONEO Motorsport i Automobilklub Rzemieślnik przy współpracy z Automobilklubem Kujawsko-Pomorski i LKT Wyczół Gościeradz będzie odbywać się w dniach 16/17 września (sobota i niedziela) na toruńskim OPONEO Moto Park (Bielańska 66 – wjazd od tyłu Motoareny Toruń).publikacja
przez
Chesz pisać? zapoznaj się z

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Czytaj komentarze(7) dla numeru 501250079. 1. ten numer należy do firmy...