Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


kiedy: 2017-09-23
godzina: 10:00

lokalizacja: Szkoła Leśna na Barbarce, Toruń, Przysiecka 13
cena: 0 PLN

W tym roku pogoda stwarza doskonałe warunki do rozwoju grzybów, sezon grzybowy na Barbarce trwa już od początku lipca. Szkoła Leśna na Barbarce proponuje na najbliższe weekendy wybrać się w las na poszukiwanie niezwykłych okazów. Jednakże nie zapominajmy o zachowaniu ostrożności przy zbieraniu grzybów.W związku z tym mamy propozycję dla rodzin. Serdecznie zapraszamy na grzybobranie w traktacie, którego będziemy uczyć się rozpoznawać gatunki grzybów.
Bezpłatne zajęcia edukacyjne pn. „Na grzyby – rozpoznawanie grzybów jadalnych i niejadalnych” są skierowane do rodzin z dziećmi od 6lat . Na warsztaty obowiązują zapisy pod nr tel. 56 657 60 85,  liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona.
W trakcie warsztatów uczestnicy:
wezmą udział w prelekcji dotyczącej sposobów rozpoznawania grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących, poznają cechy odróżniające grzyby jadalne od podobnych grzybów niejadalnych, poznają rzadkie i nietypowo zbudowane grzyby, niektóre obejrzymy pod mikroskopem, następnie wyposażeni w kosze, przewodniki do rozpoznawania grzybów wybierzemy się na grzybobranie do lasu Barbarki, gdzie zobaczymy różne formy i kolory owocników grzybów, na zakończenie zaplanowano konkursy z nagrodami.

Terminy warsztatów:
•    23 września (sobota) w godz. 10.00-13.00
•    1 października (niedziela) w godz. 10.00-13.00
•    8 października (niedziela) w godz. 10.00-13.00

Finansowanie: WFOŚiGW w Toruniu, Miasto Toruńpublikacja
przez
Chesz pisać? zapoznaj się z


Czytaj komentarze(23) dla numeru 726719591. 1. ten numer należy do firmy...