Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


TVN nieodpłatnie udostępnił mediom swój reportaż "Siła kłamstwa" Piotra Świerczka. Postępowanie w sprawie TVN po skardze Antoniego Macierewicza prowadzi KRRiT, która sprawdza, czy stacja tym reportażem naruszyła warunki koncesji. Film zamieściło już na swoich stronach internetowych kilkanaście redakcji, w tym my.
Postępowanie dotyczyć będzie w szczególności ustalenia, czy audycja pt. „Czarno na białym: siła kłamstwa” wyemitowana w programie TVN24 i TVN zawiera treści naruszające art. 18 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 roku o radiofonii i telewizji, poprzez propagowanie nieprawdziwych informacji oraz działań sprzecznych z polską racją stanu i zagrażających bezpieczeństwu publicznemu. Przewodniczący KRRiT będzie również badać w jakim stopniu ewentualne rozpowszechnianie nieprawdziwych i nierzetelnych informacji narusza warunki koncesji udzielonej TVN S.A. na nadawanie programu pod nazwą TVN - podano w komunikacie KRRiT.


"Na wniosek Antoniego Macierewicza Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, zamiast stać na straży wolności słowa, chce nas za to ukarać. Celem takiej kary jest wyłącznie próba ograniczenia krytyki dziennikarskiej związanej z działalnością podkomisji. Jest to niedopuszczalne w świetle konstytucyjnych zadań prasy, która jest zobowiązana do kontroli instytucji publicznych. W TVN będziemy publikować fakty niezależnie od tego, dla kogo są one niewygodne. Nasi widzowie mają prawo wiedzieć, czego władza nie chce ujawniać. Na tym polega wolność słowa - powiedziała w poniedziałkowych "Faktach" prowadząca wydanie Anita Werner.
Reportaż dostępny tutaj:

#wolnemediapublikacja
autor
Udostępnij

Tweetnij


Czytaj komentarze(11) dla numeru 594877069. 1. ten numer należy do firmy...