Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


W dniu 16 stycznia 2018 r. odbyło się podsumowanie programu wolontariatu zagranicznego Erasmus+ realizowanego przez Martę Pilia – wolontariuszkę EVS z Włoch.
Marta przez ostatnie 6 miesięcy podejmowała aktywne działania w zakresie pracy z dziećmi i młodzieżą.


Już od pierwszych dni swojego pobytu w Toruniu włączała się w bieżącą pracę CEiPM. W ramach realizacji programu wolontariatu organizowane były m.in. zajęcia warsztatowe z języka włoskiego dla uczniów szkół oraz osób z wolnego naboru, zajęcia plastyczne, artystyczne, warsztaty kulinarne, zajęcia sportowe.
CEiPM podjęło ścisłą współpracę w zakresie zajęć prowadzonych przez wolontariuszkę z toruńskimi stowarzyszeniami i placówkami skupiającymi dzieci i młodzież.
Ponadto, Marta prowadziła zajęcia z młodzieżą 2-4 Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu oraz młodzieżą uczestniczącą w programach rynku pracy Akcji Lato w OHP.
W trakcie spotkania nie zabrakło wspomnień i wymiany doświadczeń ze wspólnych działań podejmowanych w ramach wolontariatu. Marta opowiadała o cennym doświadczeniu, które zdobyła dzięki wolontariatowi i sytuacjach, które napotkała na swojej drodze. Na koniec, w imieniu całej kadry, Dyrektor CEiPM w Toruniu złożyła Marcie podziękowania i życzenia dalszych sukcesów zawodowych. Marta Pilia kończy swój pobyt w Polsce 27 stycznia 2018 r., jednak zapewne w jej pamięci pozostanie jeszcze na bardzo długo.publikacja
autor
Udostępnij

Tweetnij

podziel się


Czytaj komentarze(2) dla numeru 768681616. 1. ten numer należy do firmy...