Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


W dniach 21 oraz 22 lipca 2-4 Środowiskowy Hufiec Pracy w Toruniu promował swoje działania oraz przedstawił ofertę w ramach naboru na rok szkolny 2018-2019
podczas Dni Chełmży oraz programu Po prostu zdrowie, który zawitał na Rynek Nowomiejski w Toruniu.


W sobotę akcja rekrutacyjna do toruńskiego hufca przeniosła się do Chełmży, gdzie wspólnie z Firmą Marcus Design kadra 2-4 ŚHP zachęcała do współpracy podczas Dni Chełmży. Przedstawiono ofertę naboru na rok szkolny 2018-2019 do szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły branżowej I stopnia i form pozaszkolnych - rzemieślniczej nauki zawodu oraz szkolenia kursowego.
Dzięki współpracy 2-4 ŚHP i Marcusa zaprezentowano ciekawą ofertę kształcenia w zawodach stolarz, tapicer, krawiec, magazynier-logistyk, mechatronik. Prężnie działające przedsiębiorstwo z Chełmży jest otwarte na poszerzenie współpracy i przygotowanie zawodowe młodzieży w zawodach pokrewnych do wymienionych. Pracodawca nastawiony na osiąganie celów gwarantuje naukę w rozwijającym się przedsiębiorstwie z ugruntowaną pozycją na rynku, z możliwością zatrudnienia na stałe. Stoisko promocyjne hufca cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Chełmży i okolic.
Kolejnym wydarzeniem podczas, którego zaprezentowano ofertę kształcenia i wychowania oraz poradnictwa zawodowego i pośrednictwa pracy w strukturach OHP był Ogólnopolski Wielospecjalistyczny Program Przeciwdziałania Chorobom Cywilizacyjnym Po prostu zdrowie.
Program dotyczy promocji zdrowia w różnych obszarach polskiej nauki i medycyny. W pierwszej kolejności dotyczy narządów zmysłów, słuchu, wzroku oraz mowy, które mają decydujący wpływ na poziom i jakość komunikacji międzyludzkiej. To decyduje o rozwoju współczesnych społeczeństw świata. Udział 2-4 Środowiskowego Hufca Pracy oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży podczas realizacji programu w Toruniu miał na celu promowanie działań rekrutacyjnych oraz podkreślenie udziału OHP w szeroko pojętej profilaktyce społecznej. O działaniach jednostek organizacyjnych Kujawsko – Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP na terenie Torunia będzie można przeczytać w czasopiśmie o tematyce prozdrowotnej Słyszę. Działania promocyjne w okresie wakacyjnym służą dotarciu do jak największej ilości osób w ramach akcji rekrutacyjnej oraz przedstawienie rzeczywistego obrazu możliwości kształcenia w strukturach OHP, które są odpowiedzią na bieżące potrzeby i problemy środowiska lokalnego związane z kształceniem i wychowaniem oraz rynkiem pracy.publikacja
autor
Udostępnij

Tweetnij

podziel się


Czytaj komentarze(21) dla numeru 631550913. 1. ten numer należy do firmy...