Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


W środę w Bydgoszczy otwarto nowy sklep z winami Marka Kondrata. W kameralnym wnętrzu winiarni, która mieści się w budynku Park Hotelu, dostępnych jest około 200 win z 14 krajów Europy i nie tylko. Trunków można spróbować na miejscu w hotelowej restauracji. Wkrótce, z okazji otwarcia, znany aktor odwiedzi Bydgoszcz.
W budynku Park Hotelu przy ul. Wrocławskiej 3 w Bydgoszczy właśnie otwarto jedyny w mieście punkt sieci Kondrat Wina Wybrane.


Na półkach kameralnego sklepu 200 butelek, a wśród nich etykiety z Argentyny, Australii, Austrii, Bułgarii, Chile, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Nowej Zelandii, Polski, Portugalii, RPA, Węgier i Włoch. Trunków można spróbować już na miejscu, a konkretnie w hotelowej restauracji Przy IV Śluzie. W karcie dań oferowana jest przede wszystkim kuchnia polska, m.in. zrazy staropolskie, sandacz w pieczarkach i deska szefa kuchni – pieczenie autorskiego wyrobu. Które wino najlepiej smakuje ze stekiem wołowym, a które z sałatą z wędzonym serem? Kelnerzy na pewno pomogą wybrać właściwy gatunek.
Z kolei o najlepszych szczepach i najpiękniejszych winnicach miłośnikom wina opowie Marek Kondrat osobiście. Znany aktor odwiedzi swój nowy sklep w listopadzie. Na pewno usłyszymy opowieści o podróżach, podczas których wybrane zostały wszystkie wina znajdujące się w ofercie sklepu. Są to zarówno etykiety od małych producentów, tworzących wino od pokoleń zgodnie z rodzinną tradycją, jak również wina biologiczne czy biodynamiczne.
Marek Kondrat podkreśla, że wszystkie sklepy sieci łączy idea promowania szeroko pojętej kultury winiarskiej. - Profesjonalny sklep winiarski dzisiaj to coś znacznie ważniejszego niż miejsce, w którym można kupić butelkę wina - mówi Marek Kondrat. - To miejsce przyjazne, gdzie profesjonaliści, znawcy i pasjonaci wina opowiadają jego historię. Jestem przekonany, że takim miejscem będzie nowy sklep w Bydgoszczy – dodaje aktor. Popularyzowaniu kultury winiarskiej sprzyja już wystrój wszystkich sklepów sieci. Kameralne wnętrze nowego punktu w budynku Park Hotelu również zaaranżowano wokół dużego, drewnianego kontuaru, który ma skłaniać gości do rozmów o winie. Klienci będą mogli liczyć na pomoc wykwalifikowanej obsługi, która udzieli wsparcia w odnalezieniu własnego gustu i w rozpoznaniu trunku odpowiedniego do danej okazji. - Co więcej, nasi goście wyjdą ze sklepu z pełnymi torbami, ale nie z pustymi kieszeniami – zapewnia Katarzyna Dobrzańska, dyrektor Park Hotelu Bydgoszcz. – Większość naszych win kosztuje od 25 do 50 złotych. Wino znakomitej jakości nie musi kosztować małej fortuny. W sklepie są dostępne również niezbędne akcesoria winiarskie, kieliszki oraz książki Marka Kondrata - dodaje.
Z okazji otwarcia sklep oferuje weekendową promocję trwającą do niedzieli 5 sierpnia – rabat -10% na zakupy. Od 6 do 11 sierpnia sklep zaprasza na wyjątkową degustację, ponieważ każdego dnia otwarta zostanie butelka innego wina. Będą to etykiety z Włoch, Portugalii, Nowej Zelandii, Hiszpanii i Francji. Nowy punkt na mapie Bydgoszczy proponuje również spotkania i kursy ze specjalistami z branży winiarskiej. Pierwszy z nich odbędzie się 19 października. Sklep w Bydgoszczy to ósmy punkt sieci Kondrat Wina Wybrane. Będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00, a w soboty 10:00-14:00.publikacja
autor
Udostępnij

Tweetnij

podziel się


Czytaj komentarze(17) dla numeru 597396535. 1. ten numer należy do firmy...