Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


Dnia 24 stycznia młodzież z toruńskiego hufca po raz kolejny odwiedziła dzieci z Hospicjum „Nadzieja”.
Celem spotkania było propagowanie idei wolontariatu, uwrażliwienie na problemy ludzi chorych a także promowania głośnego czytania dzieciom.


Młodzież przygotowała się na to spotkanie bardzo starannie. Zadbała aby dzieci z hospicjum poczuły się jak w bajce i miały okazję zobaczyć na własne oczy prawdziwego króla z koroną, Pinokia z jego długim nosem, Calineczkę, Czerwonego Kapturka z wilkiem.
To nie było tylko wprowadzenie małych pacjentów w bajkowy świat, pełen pozytywnego przesłania ale przede wszystkim poprzez wspólne czytanie i zabawę pokazanie dzieciom, że są ważne i kochane. Było trochę czytania, dużo śmiechu i improwizacji. A co najważniejsze była to okazja do wspólnego cieszenia się chwilą. Przedsięwzięcie wszystkim przyniosło wiele korzyści.
Młodzież uruchomiła wyobraźnię, pozytywne emocje i odkryła, że czytanie nie jest takie złe a nawet może zapobiegać uzależnieniu od telewizji i komputera. Dzieci z hospicjum natomiast choć na chwile zapomniały o chorobie, były szczęśliwe i uśmiechnięte.publikacja
autor
Udostępnij

Tweetnij

podziel się


Czytaj komentarze(12) dla numeru 751188369. 1. ten numer należy do firmy...