Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


W dniu 26 września na Przystani Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku odbyły się
wojewódzkie zawody dla uczestników OHP pn. „ Z wodą za pan brat” połączone z konkursem wiedzy o pierwszej pomocy przedmedycznej.


W imprezie wzięli udział przedstawiciele jednostek organizacyjnych Kujawsko – pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Toruniu tj. : 2-1 Hufiec Pracy w Brodnicy, 2-2 Hufiec Pracy w Bydgoszczy, 2-3 Hufiec Pracy w Inowrocławiu, 2-4 Środowiskowy Hufiec Pracy w Toruniu, 2-5 Hufiec Pracy we Włocławku oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu. Uczestnicy zawodów musieli zmierzyć się z konkurencjami sprawnościowymi:
torem przeszkód, wyścigiem z noszami, rzutem kołem ratunkowym na odległość oraz rzutem bojką do celu.
Ponadto wyznaczona osoba z każdej drużyny rozwiązywała test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali ratownicy włocławskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pod kierownictwem Prezesa Sławomira Mularskiego.
W części sprawnościowej I miejsce zajęła drużyna Środowiskowego Hufca Pracy z Torunia, przed Hufcem z Brodnicy i Włocławka. Największa wiedzą teoretyczną wykazała się uczestniczka włocławskiego hufca. Puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczali Komendant 2-5 HP we Włocławku – Ewa Wiśniewska oraz Prezes zarządu WOPR we Włocławku – Sławomir Mularski. Celem zawodów było propagowanie zdrowego stylu życia oraz rozszerzenie wiedzy o pierwszej pomocy. Ponadto młodzież wzięła udział w atrakcjach przygotowanych przez ratowników WOPR-u w postaci rejsu po Wiśle oraz pokazu ratownictwa przedmedycznego. Każdy mógł spróbować swoich sił w ratowaniu życia w mniej stresującej symulacji wypadku.publikacja
autor
Udostępnij

Tweetnij

podziel się


Czytaj komentarze(13) dla numeru 821408905. 1. ten numer należy do firmy...