Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


17 października 2018 roku
młodzież z toruńskiego Środowiskowego Hufca Pracy wzięła udział w akcji profilaktycznej „Październik – Miesiąc Wolny od Uzależnień”.


Impreza odbyła się na Rynku Nowomiejskim w Toruniu a jej organizatorem był Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia oraz Towarzystwo Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom. Wydarzenie miało na celu zachęcenie młodzież do zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów i uzależnień. W ramach akcji uczestnicy dowiedzieli się o skutkach zażywania substancji psychoaktywnych, mogli skorzystać ze specjalistycznych konsultacji prowadzonych przez Specjalistę Terapii Uzależnień, zmierzyć ciśnienie krwi, a także stężenia tlenku węgla w płucach.
Otrzymali materiały informacyjno-edukacyjne i adresy specjalistycznej pomocy. Odbył się również happening w wykonaniu Młodzieżowych Liderów TPiPU pod hasłem „Nie bądź pod władzą nałogu”. Jego przesłaniem było uświadomienie uczestnikom, że popadanie w uzależnienie powoduje, że człowiek traci kontrolę nad swoim życiem, bo „steruje” nim nałóg.
Prawdziwe historie zaprezentowane przez aktorów- rówieśników wywarły niesamowite wrażenie na wszystkich. Akcja profilaktyczna była bardzo ciekawa, pouczająca i miejmy nadzieję, że przyczyni się do preferowania mądrego i zdrowego stylu życia uczestników Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu.publikacja
autor
Udostępnij

Tweetnij

podziel się


Czytaj komentarze(22) dla numeru 920757565. 1. ten numer należy do firmy...