Chcesz coś opublikować? pisz: redakcja@e-torun.com


Dnia 21 stycznia młodzież Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu, działająca w kole wolontariackim,
odwiedziła podopiecznych Domu Pomocy Społecznej, aby wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka.


W przedsięwzięciu, po raz kolejny wzięły udział uczestniczki kształcące się w zawodzie fryzjer. Młode fryzjerki z wielkim sercem i zaangażowaniem podeszły do swojej pracy. Podczas wizyty zaprezentowały swoje umiejętności fryzjerskie, nabyte w ciągu kształcenia w zawodzie.
Posługując się profesjonalnym sprzętem fryzjerskim, który przywiozły ze sobą, wykonały stylizację fryzur dziennych oraz strzyżenie zarówno damskie jak i męskie. Uczennice wniosły do życia seniorów i seniorek wiele radości i uśmiechu. Same miały również satysfakcję z wykonanej pracy.
Na zakończenie wizyty w DPS młodzież wręczyła własnoręcznie wykonaną laurkę z najlepszymi życzeniami dla wszystkich mieszkańców ośrodka. Pensjonariusze czuli się wyjątkowo. Była to doskonała okazja do integracji z osobami starszym i samotnymi poprzez rozmowy, wymianę doświadczeń oraz zwykłe potrzymanie za rękę.
Przedsięwzięcie połączyło pokolenia, przybliżyło młodym wolontariuszom prawdziwy obraz postawy empatycznej, wyrabiając u nich nawyk pomagania osobom potrzebującym a także sprawiło wszystkim wiele radości.publikacja
autor
Udostępnij

Tweetnij


Czytaj komentarze(23) dla numeru 876922054. 1. ten numer należy do firmy...